فسفرپلیت تجهیزات عکسبرداری

فسفرپلیت جزو دسته محصولاتی هستند که سادگی در طراحی انها یک مزیت بزرگ به حساب می اید زیرا مانع از ایجاد درگیری ذهنی برای دندانپزشک در حین کار خواهد شد و باعث می شود تا تمامی تمرکزش بر روی درمان بیمار باشد. پلیت های مورد استفاده در این دستگاه بسیار مقرون به صرفه هستند و از یکی از آنها می توان به تعداد زیادی استفاده کرد که این مساله برای مراکز درمانی که در روز تعداد مراجعه کنندگان زیادی دارند مزیت بزرگی به شمار می اید و در هر بار پویش اطلاعات  پلیت ها به طور کامل پاک می شوند و آماده استفاده مجدد قرار می گیرند.

 

مدت زمان گرفتن عکس تا مشاهده آن بسیار کوتاه و زمانی حدود 8 ثانیه است و دندانپزشک به سرعت می تواند نتیجه را مشاهده کند و طبق شواهد موجود در عکس اقدامات لازم را انجام دهد. عملکرد اصلی فسفرپلیت با اشعه ایکس انجام می شود بدین صورت که با قرار دادن پلیت ها در داخل دهان بیمار اشعه به آن تابیده می شود و بخش هایی که اشعه از آن عبور می کند روشن و بقیه قسمت ها تیره میشوند و این موجب می شود تا در نهایت عکسی از وضعیت داخلی دهان تهیه شود که در آن حتی دندانپزشک می تواند قسمت هایی که با چشم قابل مشاده نیستند را ببیند.

 

میان PSP و سنسور کدام یک نسبت به دیگری برتری دارند؟

به طور قطع نمی توان گفت که فسفرپلیت دستگاهی بهتر و کاربردی تر است یا سنسور.این به نحوه کار با این تجهیزات دندانپزشکی برمی گردد. خرید هریک از این تجهیزات بسته به نیاز کاربر دارد و هرکدام که پاسخگوی بهتری برای این نیازها باشند فرد همان محصول را تهیه می کند.ولی اغلب مراکز شلوغ که تعداد مراجعه کنندگان بالایی دارند فسفرپلیت برایشان مقرونبه صرفه تر است.

 

آیا دستگاه PSP کیفیت تصویر کمی دارد؟

این ذهنیت منفی در رابطه با این دستگاه وجود دارد که کیفیت تصویری را که ارائه می دهد بسیار کم است باید خاطر نشان کرد که این مشکل در مدل های قدیمی این دستگاه وجود داشته و باعث می شده تا اغلب به سمت خرید این محصول نروند ولی شرکت های سازنده درصدد رفع این مشکل برآمدند ولی در مدل های امروزی ما شاهد کیفیت بالایی از تصاویر هستیم.